Exkurze

Objevte krásy Ruska i Ukrajiny společně s našimi místními profesionálními česky mluvícími průvodci!
Všechny nabízené prohlídky a exkurse jsou individuální (není-li výslovně uvedeno jinak) - to znamená, že průvodce se věnuje pouze Vám a Vy tak máte možnost upravit si průběh prohlídky přesně jak si přejete a zeptat se na to, co Vás opravdu zajímá!

Výbuch v Černobylu se podepsal na osudech a životech statisíců lidí. Svoje domy opouštěli jen s osobními doklady a nutnými věcmi. Vždyť měli být evakuováni jen na pár dnů - ale jak se ukázalo, navždy. 

Návštěvu Černobylu nelze chápat jako turistický výlet. Nabízíme Vám ekologicky laděnou, celodenní exkursi na místo největší jaderné katastrofy historie.spacer.gif

Kyjevu je více než 1500 let, ve své době byl jedním z center slovanské kultury a v průběhu dlouhých staletí taky hlavním městem mohutné říše – Kyjevské Rusi. V současnosti je v Kyjevě přes 2000 architektonických památek, které mu dodávají zvláštní atmosféru dávných dob.

Kolomenskoje  - původní letní sídlo moskevských knížat a carů postavené v průběhu 14.-17.stol.  jedná se o zcela unikátní umělecké, architektonické a přírodně-krajinné muzeum. V současnosti jsou zde pořádána ruská folklórní představení.

Prohlídka moskevského Kremlu a jeho chrámů. Historické centrum Moskvy - Kreml – byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu.

Během dvou dnů, 29.-30. září roku 1941, bylo v Kyjevě  zastřeleno 33771 Židů, převážně žen, dětí a starců. Podle různých pramenů zahynulo v Babyném Jaru během okupace 100 až 300 tisíc sovětských občanů.

Moskevské metro – historie jeho založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou postaveny ve stylu chrámů či paláců a vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.

Moskevský cirkus - v Moskvě jsou dva slavné cirkusy. Starý a Nový. Oba jsou velmi oblíbené jak u ruských dětí i dospělých, tak u zahraničních návštěvníků. V představení nechybějí vystoupení akrobatů, klaunů, cvičených medvědů, lvů a mnoho dalších.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1973. Součásti komplexu budovy je socha Matky Vlasti, sochařská galerie, která je věnovaná hrdinům fronty a týlu, Číše Slávy (průměr 16 m), a také výstava vojenské techniky z dob 2. světové války. Základní expozice zabírá plochu 5000 m2 a čítá 12 tisíc exponátů.

Ukrajinské státní muzeum letectví bylo otevřeno koncem roku 2003. Nachází se v hezké části Kyjeva, vedle letiště Žuljany.  V jeho expozici, která se rozkládá na ploše cca 20 ha, je více než 50 letadel a vrtulníků, které byly součástí výzbroje vojenské letky Ukrajiny a SSSR, nebo sloužily v civilním letectví.

Noční Moskva  - Vorobjevy hory, nádherný pohled na město z vyhlídky, Moskevská Státní Universita, Novoděvičij  kláštěr, „diplomatické městečko“, Park Vítězství s fontánami a chrámy, Vítězná Archa, Kutuzovskij prospekt, Arbat...