Historické a architektonické památky Kyjeva

Kyjevu je více než 1500 let, ve své době byl jedním z center slovanské kultury a v průběhu dlouhých staletí taky hlavním městem mohutné říše – Kyjevské Rusi. V současnosti je v Kyjevě přes 2000 architektonických památek, které mu dodávají zvláštní atmosféru dávných dob.

Navštívíte Staro-Kyjevskou horu, na které byly první sídla Slovanů a prohlédnete si základy Desjatiné Cerkvi, prvního křesťanského chrámu na území staré Rusi, postaveného v 10. století a zničeného během tataro-mongolského vpádu v roce 1240.

Unikátní památkou je katedrála sv. Sofie (1037), který je cenný především díky svým mozaikám a freskám, které se zachovaly do současnosti.

Neopakovatelným dojmem na Vás zapůsobí Zlatá vrata (11. století), které byly součástí kyjevských hradeb a které byly částečně zničeny ve 13. století a potom během 2. světové války a později v průběhu 20. století rekonstruovány. Právě tato památka inspirovala slavného skladatele Musorgského k napsání skladby „Obrázky z výstavy“

Uvidíte památníky vynikajícím historickým postavám, které zanechaly výraznou stopu v dějinách Ukrajiny a Kyjeva: knížeti Vladimírovi, který jako první kníže Kyjevské Rusi přijal křesťanství, vynikající kněžně Olze, proslavenou svými činy nejen na Ukrajině, ale i v celé Evropě 10. století. Knížeti Jaroslavu Moudrému, který přinesl ohromný kulturní vklad, velikým bojovníkům a vojevůdcům Bohdanu Chmelnickému, Ščorsovi, Vatutinovi.

Název 

Délka (hodin) 

Vstupenky (cena za osobu) 

Osobní auto 

Mikrobus / autobus 

Cena za osobu při počtu 

1-3 osoby 

4-6 osob 

7-17 osob 

18-30 osob 

31-50 osob 

Historicko architektonické památky Kyjeva 

60 

2590 

2735 

3405 

4560 

5230 

Všechny ceny jsou uvedeny v CZK za skupinu při počtu účastníků exkurse.

  • Cena zahrnuje služby profesionálního anglicko/rusky mluvícího průvodce, dopravu (není-li uvedeno jinak)
  • Vstupenky se hradí zvlášť (dle cen v tabulce)
  • Česky mluvící průvodce +10% ceny
Kyjev - Zolotyje vorota
Kyjev - Sofijivská katedrála
Kyjev - Michajlivskyj sobor

Kontaktní formulář

Zanechte nám zprávu z pomocí formuláře níže.