Památky: Rusko

Zobrazeno 1 - 10 z 11

Výsledky

Bolšoj těatr je historické divadlo v Moskvě, které navrhl architekt Osip Ivanovič Bove. Ke zhlédnutí jsou zde baletní a operní představení. Původně se moskevské divadlo jmenovalo Imperialnyj bolšoj těatr zatímco Bolšoj těatr v Sankt Pětěrburgu (zbouraný roku 1886) se jmenovalo Imperialnyj bolšoj kamennyj těatr.

Carskoje selo (dnes Puškin) je rozsáhlý palácový a parkový komplex zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Od centra St. Petěrburgu je vzdáleno asi 25 km.

Chrám Krista Spasitele se nachází v Moskvě na severním břehu řeky Moskvy, jihozápadně od Kremlu. Svou výškou 105m je to nejvyšší pravoslavný kostel na světě.

Pokrokovský chrám na Rvu známý více jako chrám Vasila Blaženého je významná architektonická památka zastupující ruskou pravoslavnou církev.

Ermitáž v Sankt Petěrburgu je jedno z největších a nejznámějších muzeí na světě. Obsahuje kolekci více než 3 milionů uměleckých děl a předmětů světové kultury.

Isaakijevský chrám (též chrám sv. Izáka) je největší ruský pravoslavný chrám v Sankt Petěrburgu a druhý největší na světě (po chrámu Krista Spasitele). Je zasvěcen sv. Izáku z Dalmácie, patronu Petra Velikého.

Kreml, trojúhelníková pevnost s pěti branami a posílená 29 věžemi, dodnes zachovává vzpomínku na původní dřevěné opevnění, které nechal už kolem roku 1156 postavit Jurij Dolgorukij na kopci u řeky Moskva. Od 13.

Dnešní Petěrgof, dříve známý jako Petrodvorec, leží na jižním břehu Finského zálivu v bezprostřední blízkosti Sankt Petěrburgu.

Petrohradská Pevnost svatých apoštolů Petra a Pavla, též známá jako Petropavlovská pevnost se nachází na Zaječím ostrově v Sankt Petěrburgu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus nibh turpis, cursus nec mollis eu, sollicitudin pellentesque risus. Vestibulum porttitor turpis et enim hendrerit in condimentum lectus varius. Nunc hendrerit, est vitae pharetra rutrum, eros nulla adipiscing sem, id cursus est sem eget erat. Fusce vestibulum venenatis orci, nec venenatis est consectetur sed. Morbi dolor enim, aliquam at sollicitudin non, ornare eget nisl. Aenean porta tincidunt aliquet. Fusce lobortis, purus sit amet aliquam semper, felis felis volutpat justo, eu vehicula purus enim ac enim.

Moskevská Treťjakovská státní galerie je přední světový depozitář ruského umění. Nachází se zde unikátní kolekce obsahující mistrovská díla z průběhu více než tisíce let.