Památky: Moskva

nalezených záznamů: 6

Výsledky

Bolšoj těatr je historické divadlo v Moskvě, které navrhl architekt Osip Ivanovič Bove. Ke zhlédnutí jsou zde baletní a operní představení. Původně se moskevské divadlo jmenovalo Imperialnyj bolšoj těatr zatímco Bolšoj těatr v Sankt Pětěrburgu (zbouraný roku 1886) se jmenovalo Imperialnyj bolšoj kamennyj těatr.

Chrám Krista Spasitele se nachází v Moskvě na severním břehu řeky Moskvy, jihozápadně od Kremlu. Svou výškou 105m je to nejvyšší pravoslavný kostel na světě.

Pokrokovský chrám na Rvu známý více jako chrám Vasila Blaženého je významná architektonická památka zastupující ruskou pravoslavnou církev.

Kreml, trojúhelníková pevnost s pěti branami a posílená 29 věžemi, dodnes zachovává vzpomínku na původní dřevěné opevnění, které nechal už kolem roku 1156 postavit Jurij Dolgorukij na kopci u řeky Moskva. Od 13.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus nibh turpis, cursus nec mollis eu, sollicitudin pellentesque risus. Vestibulum porttitor turpis et enim hendrerit in condimentum lectus varius. Nunc hendrerit, est vitae pharetra rutrum, eros nulla adipiscing sem, id cursus est sem eget erat. Fusce vestibulum venenatis orci, nec venenatis est consectetur sed. Morbi dolor enim, aliquam at sollicitudin non, ornare eget nisl. Aenean porta tincidunt aliquet. Fusce lobortis, purus sit amet aliquam semper, felis felis volutpat justo, eu vehicula purus enim ac enim.

Moskevská Treťjakovská státní galerie je přední světový depozitář ruského umění. Nachází se zde unikátní kolekce obsahující mistrovská díla z průběhu více než tisíce let.