Maximatour

Petrohrad a Moskva ***+

kufr pdf

Termín:19.05. (St) - 27.05. (Čt) 2021

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:794870

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 34 590 Kč

Program

1.den
Dopoledne odlet z Prahy přímou linkou, odpoledne přílet do Petrohradu. 
Transfer do hotelu s krátkou okružní prohlídkou, během uvidíte nejznámější místa města, Isaakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petro-Pavlovskou pevnost - nejstarší stavbu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů (pouze exteriéry, bez vstupů), ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3*, nocleh. 

2.  den
Snídaně. 
Pokračování prohlídky města s návštěvou Petropavlovské pevnosti, která byla založena v roce 1703 na Zaječím ostrově a  měla sloužit jako ochrana přístupu do Baltského moře z delty řeky Něvy. Původně dřevěná, později zděná pevnost se brzy stala  také vězením pro řadu politických vězňů, mezi nimi bychom našli spisovatele Dostojevského nebo revolucionáře Trockého.
Navštívíte i slavný křižník Aurora, jehož výstřel zahájil v roce 1917 revoluci, která změnila historický vývoj i tvář Ruska.
Odpoledne Vás čeká ještě prohlídka Isaakijevského chrámu, což je největší ruský pravoslavný chrám v Petrohradě (dnes muzeum) a druhý největší na světě po chrámu Krista Spasitele v Moskvě. Je zasvěcen sv. Izáku z Dalmácie, patronu Petra Velikého. Chrám se stavěl 40 let, od r. 1818 do r. 1858.

3. den
Snídaně. 
Puškin nebo-li Carskoje selo -  známý svým Jekatěrinským palácem, postaveným ve stylu italského barroka. Tento Modro-bílo-zlatý zámek byl postaven na rozkaz  carevny Kateřiny, druhé ženy Petra Velikého, jako carská rezidence. Dnes je svou více než 300 metrů dlouhou vnější fasádou zdobenou zlatem a sloupy, velkým tanečním sálem a samozřejmě světově proslulou „Jantarovou komnatou“. Prohlídka Jekatěrinského paláce včetně Jantarové komnaty a přilehlého parku.
Po návratu do Petrohhradu zavítáte do Chrámu „Spas na Krovi“ , kde dne 1. března 1881 teroristé z organizace „Narodnaïa Volia”  vedení „vůlí  lidu“  smrtelně zranili cara Alexandra II Osvoboditele, který zrušil nevolnictví v Rusku. Alexandr III, syn zesnulého cara dal postavit chrám v čistě „ruském stylu“, a to přesně na místě, kde byla prolita krev jeho otce.  

Fakultativně možnost navštívit večerní představení ruských národních tanců s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci nebo divadelní představení.

4. den
Snídaně.
Výlet do Petergoffu (Petrodvorce)
Cestu budete absolvovat po vodě – přímo od Zimního paláce lodí přes finský záliv až ke břehům, na nichž leží honosné sídlo zakladatele Petrohradu. 
Petergoff – holandsky „Petrův zámek“ – záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Během prohlídky navštívíte Velký palác a spodní park se stovkami fontán. Návrat do Petrohradu.
Návštěva Ermitáže. Během prohlídky uvidíte jen nepatrný zlomek z toho, co čítají muzejní sbírky. Celkem bychom zde nalezli přes 3 miliony exponátů, což znamená, že kdybyste chtěli každému z uměleckých předmětů věnovat pouhou 1 minutu svého času, strávíte na prohlídce bez jídla, spánku a odpočinku celkem více než 5 let a 7 měsíců. 


5.den 
Snídaně. 
Transfer na nádraží, odjezd do Moskvy rychlovlakem Sapsan (cesta cca 4 hod).
Po příjezdu transfer do hotelu 3*, ubytování. 
Večerní okružní prohlídka Moskvy – hlavní ulice, náměstí, moskevské City, nejvýznamnější a nejzajímavější místa. Ulice Tverskaja, velitelství KGB, Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry).
Nocleh.

6. den 
Snídaně v hotelu .
Moskevské metro – historie jeho založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.
Pokračování prohlídky centra města, dnes se projdeme po Rudém náměstí a navštívíme  Chrám Vasila Blaženého, nahlédneme do slavného GUMu, uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934.
Projdeme se nově otevřeným parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo,  kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem.
Krátká projížďka parníkem po řece Moskva, návrat do hotelu, nocleh.

7. den 
Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který  bývá označován jako  ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14.století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí a během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku!

8. den 
Snídaně v hotelu.
Moskevský Kreml - historické centrum Moskvy byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu. Kromě hradeb zde najdeme několik chrámů, muzeí a paláců, car pušku nebo car kolokol. V neposlední řadě je Kreml sídlem prezidenta Ruské Federace.
Procházka po Arbatu – jedné z nejstarších moskevských hlavních tříd, která byla jednou řemeslným centrem, v 19. stol. se stala aristokratickou čtvrtí, zatímco o 100 let později je to nejoblíbenější obchodní a nákupní zóna ve městě.
Odjezd do moskevského City – nejmodernější čtvrti s mrakodrapy – možnost samostatně vyjet na vyhlídku v 89. patře.
Nocleh.

9. den
Snídaně v hotelu
Volné dopoledne. Odpoledne tranfser na letiště a odlet do Prahy. Plánovaný přílet ve večerních hodinách.
 

Ubytování

Hotel 3* v Petrohradě a hotwl 4* v Moskvě 

Stravování

Snídaně

Cena zahrnuje
 • Letenku na přímé lety Praha – Petrohrad a Moskva – Praha včetně poplatků (Praha - Petrohrad se společností Smartwings, Moskva - Praha s ČSA)
 • Odbavené zavazadlo do 23 kg
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3* v Petrohradě
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Moskvě
 • 8 x snídani
 • Transfer z/na letiště a nádraží
 • Exkurse – transfery a služby místních česky mluvících průvodců podle programu
 • jízdenku na loď Meteor z Petrohradu do Petrodvorců (Petěrgof) 
 • Vstupné dle programu v Petrohradě(Isaakijevský chrám (bez věžě), Petropavlovská pevnost,  Spas na Krovi, Aurora, jízdenka na loď Meteor, Ermitáž, Puškin – Jekatěrinský palác a park, Petěrgoff – Velký palác a dolní park)
 • vstupy do objektů dle programu v Moskvě (Kreml – areál + chrámy, areál kláštera v Sergiev Posadu, dílna na výrobu Matrjošek, Chrám Vasila Blaženého)
 • Master Class (krátký kurz) „Malování Matrjošky“
 • projížďka lodí po řece Moskvě
 • jízdenka s místenkou do 2. třídy na rychlovlak Sapsan z Petrohradu do Moskvy
 • jízdenky na metro v Moskvě v rámci exkurze 6. den
Cena nezahrnuje
 • vstupenka na večerní folklorní představení s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci 2150 CZK
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8930 CZK
 • vstupenka na baletní představení v Petrohradě 2500 CZK
 • Vízum do Ruska 2220 CZK
 • Cestovní pojištění Allianz vč. pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci od 356 CZK

Podobné zájezdy

Petrohrad a Moskva ***+

destinace: Rusko, Moskva - Petrohrad

termín:19.05. (St) - 27.05. (Čt) 2021 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Petrohrad a Moskva
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Maximatour IČO:
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...