Maximatour

Petrohrad - perla severu ***

kufr pdf

Termín:19.05. (St) - 23.05. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:620843

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 22 900 Kč

Program

1.den
Dopoledne odlet z Prahy přímou linkou , odpoledne přílet do Petrohradu. Transfer do hotelu s krátkou okružní prohlídkou,  během uvidíte nejznámější místa města, Isaakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petro-Pavlovskou pevnost - nejstarší stavbu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů (pouze exteriéry, bez vstupů), ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3* v centru města, nocleh.

2.  den
Snídaně v hotelu.

Pokračování prohlídky města s návštěvou Petropavlovské pevnosti, která byla založena v roce 1703 na Zaječím ostrově a  měla sloužit jako ochrana přístupu do Baltského moře z delty řeky Něvy. Původně dřevěná, později zděná pevnost se brzy stala  také vězením pro řadu politických vězňů, mezi nimi bychom našli spisovatele Dostojevského nebo revolucionáře Trockého.
Navštívíte i slavný křižník Aurora, jehož výstřel zahájil v roce 1917 revoluci, která změnila historický vývoj i tvář Ruska.
Odpoledne Vás čeká ještě prohlídka Isaakijevského chrámu, což je největší ruský pravoslavný chrám v Petrohradě (dnes muzeum) a druhý největší na světě po chrámu Krista Spasitele v Moskvě. Je zasvěcen sv. Izáku z Dalmácie, patronu Petra Velikého. Chrám se stavěl 40 let, od r. 1818 do r. 1858.

3. den
Snídaně v hotelu.

Puškin nebo-li Carskoje selo -  známý svým Jekatěrinským palácem, postaveným ve stylu italského barroka. Tento Modro-bílo-zlatý zámek byl postaven na rozkaz  carevny Kateřiny, druhé ženy Petra Velikého, jako carská rezidence. Dnes je svou více než 300 metrů dlouhou vnější fasádou zdobenou zlatem a sloupy, velkým tanečním sálem a samozřejmě světově proslulou „Jantarovou komnatou“. Prohlídka Jekatěrinského paláce včetně Jantarové komnaty a přilehlého parku.
Po návratu do Petrohhradu zavítáte do Chrámu „Spas na Krovi“ , kde dne 1. března 1881 teroristé z organizace „Narodnaïa Volia”  vedení „vůlí  lidu“  smrtelně zranili cara Alexandra II Osvoboditele, který zrušil nevolnictví v Rusku. Alexandr III, syn zesnulého cara dal postavit chrám v čistě „ruském stylu“, a to přesně na místě, kde byla prolita krev jeho otce.  
Fakultativně (za doplatek) možnost navštívit večerní představení ruských národních tanců s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci nebo divadelní představení.

4. den
Snídaně v hotelu. 

Výlet do Petergofu (Petrodvorce) 
Cestu budete absolvovat po vodě – přímo od Zimního paláce lodí přes finský záliv až ke břehům, na nichž leží honosné sídlo zakladatele Petrohradu. Petergof – holandsky „Petrův zámek“záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Během prohlídky navštívíte Velký palác a spodní park se stovkami fontán. Návrat do Petrohradu.
Návštěva Ermitáže. Během prohlídky uvidíte jen nepatrný zlomek z toho, co čítají muzejní sbírky. Celkem bychom zde nalezli přes 3 miliony exponátů, což znamená, že kdybyste chtěli každému z uměleckých předmětů věnovat pouhou 1 minutu svého času, strávíte na prohlídce bez jídla, spánku a odpočinku celkem více než 5 let a 7 měsíců.

5.den
Snídaně v hotelu.
Volné dopoledne, transfer na letiště, odlet z Petrohradu, přílet do Prahy odpoledne.

Ubytování

Hotel 3* v Petrohradě

Stravování

Snídaně

Cena zahrnuje
 • Letenku na přímé lety Praha – Petrohrad – Praha včetně poplatků
 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg 
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*
 • 4 x snídani
 • Transfer z/na letiště
 • Exkurse – transfery a služby místní česky mluvící průvodkyně podle programu
 • jízdenky na loď Meteor z Petrohradu do Petěrgofu
 • Vstupné dle programu (Isaakijevský chrám (bez věžě), Petropavlovská pevnost, Spas na krovi, Ermitáž, Puškin – Jekatěrinský palác a park, Petěrgof – Velký palác a dolní park, křižník Aurora)
Cena nezahrnuje
 • Elektronické vízum do Ruska 500,-Kč
 • vstupenka na večerní folklorní představení s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci 2150 CZK
 • vstupenka na baletní představení v Petrohradě 2500 CZK
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4840,- Kč
 • Cestovní pojištění Allianz vč. pojištění storna z důvodu nemoci od 324,- Kč 

Petrohrad je podle nás jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě plné skvostné architektury a kultury. Vřele doporučujeme!

Podobné zájezdy

Petrohrad - perla severu ***

destinace: Rusko, Petrohrad

termín:19.05. (St) - 23.05. (Ne) 2021 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Petrohrad - perla severu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Maximatour IČO:
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...