Moskva

Pětidenní letecký skupinový zájezd do hlavního města Ruské Federace - Moskvy.

Termin : 24.07.(St)-28.07. (Ne)2019

Termin : 28.08.(St)-01.09. (Ne)2019

Cena :   19 900 Kč 

 

1.den

Dopoledne odlet z Prahy přímým letem, odpoledne přílet do Moskvy,  transfer do hotelu, ubytování.
Večerní okružní prohlídka Moskvy – hlavní ulice, náměstí, moskevské City, nejvýznamnější a nejzajímavější místa. Ulice Tverskaja, velitelství KGB, Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry).
Nocleh.

2. den
Snídaně v hotelu .
Moskevské metro – historie jeho založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.
Pokračování prohlídky centra města, dnes se projdeme po Rudém náměstí a navštívíme  Chrám Vasila Blaženého, nahlédneme do slavného GUMu, uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934.
Projdete se parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo,  kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem.
Krátká projížďka parníkem po řece Moskva, návrat do hotelu, nocleh.

3. den
Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který  bývá označován jako  ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14.století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí a během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku!

4. den
Snídaně v hotelu.
Moskevský Kreml - historické centrum Moskvy byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu. Kromě hradeb zde najdeme několik chrámů, muzeí a paláců, car pušku nebo car kolokol. V neposlední řadě je Kreml sídlem prezidenta Ruské Federace.
Procházka po Arbatu – jedné z nejstarších moskevských hlavních tříd, která byla jednou řemeslným centrem, v 19. stol. se stala aristokratickou čtvrtí, zatímco o 100 let později je to nejoblíbenější obchodní a nákupní zóna ve městě.
Odjezd do moskevského City – nejmodernější čtvrti s mrakodrapy – možnost samostatně vyjet na vyhlídku v 89 patře.
Nocleh.

5. den

Snídaně v hotelu

Volný den.

Fakultativmě (nutno přihlásit předem při koupi zájezdu): Novoděvičí klášter a hřbitov (UNESCO) – je dodnes největším moskevským klásterem a byl založen roku 1524 velkoknížetem Vasilijem III. Převážnou část života zde nechtěně strávila nevlastní sestra cara Petra I. – Sofie Alexejevna. V 16. století byl kolem kláštera založen hřbitov, který sloužil jako místo posledního odpočinku vysoké šlechty a duchovenstva. Od 19. století zde byly pohřbívány i významné osobnosti kultury a vědy.

Odpoledne transfer na letiště, večer odlet do Prahy přímým letem, přílet ve večerních hodinách.

Ubytování

Hotel 3*+ v Moskvě (místní kategorie 4*)

Stravování

Snídaně

V ceně je zahrnuto:

 • letenka včetně poplatků v ekonomické třídě Praha – Moskva a zpět
 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*+ v Moskvě
 • 4 x snídaně formou bufetu
 • transfery dle programu
 • služby místního česky mluvícího průvodce
 • vstupy do objektů dle programu (Kreml – areál + chrámy, areál kláštera v Sergiev Posadu, dílna na výrobu Matrjošek, Chrám Vasila Blaženého)
 • Master Class (krátký kurz) „Malování Matrjošky“
 • projížďka lodí po řece Moskvě

V ceně není zahrnuto:

 • vízum do Ruska 2220 CZK/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj  3400 CZK
 • 4 x večeře formou bufetu 1260 CZK
 • cestovní pojištění
 • Novoděvičí klášter a hřbitov 700 CZK/osoba

Poznámky: Časy odletů jsou předpokládané, může dojít k jejich změně na základě změn letového řádu. CK si vyhrazuje právo na změnu pořadí jednotlivých bodů programu.

Nezávazná poptávka zájezdu

Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše.