Moskva

Pětidenní letecký skupinový zájezd do hlavního města Ruské Federace - Moskvy.

Termíny:  24.-28.07.2018 a 12.-16.09.2018

Cena:  18.920 CZK

1.den

Dopoledne odlet z Prahy přímým letem, odpoledne přílet do Moskvy.
Setkání s průvodkyní na letiště, transfer do hotelu + Okružní prohlídka Moskvy– hlavní ulice, náměstí, nejvýznamnější a nejzajímavější místa. Ulice Tverskaja, velitelství KGB, Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry).
Ubytování, nocleh.

2. den
Snídaně v hotelu .

Celodenní pěší prohlídka města.
Moskevský Kreml- historické centrum Moskvy byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu. Kromě hradeb zde najdeme několik chrámů, muzeí a paláců, car pušku nebo car kolokol. V neposlední řadě je Kreml sídlem prezidenta Ruské Federace.
Procházka po Arbatu– jedné z nejstarších moskevských hlavních tříd, která byla jednou řemeslným centrem, v 19. stol. se stala aristokratickou čtvrtí, zatímco o 100 let později je to nejoblíbenější obchodní a nákupní zóna ve městě.
Moskevské metro– historie jeho založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.

Návrat do hotelu, nocleh.

3. den
Snídaně v hotelu.
Pokračování prohlídky centra města, dnes se projdeme po Rudém náměstí a nahlédneme do slavného GUMu, uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934. Projdeme se nově otevřeným parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo,  kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem.
Odpoledne navštívíme  Tretjakovskou galerii jejíž historie se píše odroku 1856, kdy moskevský obchodník a mecenáš krásného umění Pavel Michailovič Treťjakov získával díla ruských umělců tehdejší doby s cílem vytvořit kolekci, která by později mohla přerůst v muzeum národního umění. Dnes je tam více než 170 tisíc děl ruských umělců od raných náboženských obrazů až po současná moderní díla.

Krátká projížďka parníkem po řece Moskva, návrat do hotelu, nocleh.

4. den
Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který  bývá označován jako  ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14.století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška.Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí a během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku!

5. den
Snídaně v hotelu.

Volný den, odpoledne transfer z hotelu na letiště, večer odlet přímým letem z Moskvy, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny:      
24.-28.07.2018 
12.-16.09.2018 

Cena: 18920 Kč

 

V ceně je zahrnuto:

 • letenka včetně poplatků v ekonomické třídě Praha – Moskva a zpět
 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Moskvě
 • 4 x snídaně
 • transfery dle programu
 • služby místního česky mluvícího průvodce
 • vstupy do objektů dle programu (Kreml, Tretjakovská Galerie, areál kláštera v Sergiev Posadu, dílna na výrobu Matrjošek)
 • Master Class (krátký kurz) „Malování Matrjošky“
 • projížďka lodí po řece Moskvě

V ceně není zahrnuto:

 • vízum do Ruska 2220 CZK/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj  4800 CZK/červenec, září
 • 4 x večeře 1450 CZK formou švédských stolů
 • cestovní pojištění

Poznámky: Časy odletů jsou předpokládané, může dojít k jejich změně na základě změn letového řádu. CK si vyhrazuje právo na změnu pořadí jednotlivých bodů programu.

Nezávazná poptávka zájezdu

Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše.