Moskva - St. Petěrburg. Dvě metropole Ruska (7 dní / 6 nocí)

Zveme Vás k návštěvě Moskvy a St. Petěrburgu – nejkrásnějších měst Ruska. Moskva - hlavní město s nesčetným množstvím památek jak dávné historie, tak více než 70 let komunistické éry. Sankt Peterburg ukazuje Rusko zcela jiné. Velikost a bohatství  impéria jsou vidět na každém kroku.  Unikátní historické dědictví obou ruských metropolí ve Vás zanechá hlubokou stopu.

Termín: Kdykoliv dle Vašeho přání
Kvůli vízové povinnosti doporučujeme zájezd objednat nejpozději 3 týdny před plánovaným termínem odletu.

Tento zájezd je připravován vždy individuálně přímo pro Vás, Vaši rodinu nebo skupinku. Všechny transfery i exkurse jsou individuální, průvodce se tedy věnuje pouze Vám a Vy tak máte možnost dozvědět se mnohem více a řídit si tempo prohlídek dle vlastního přání.

1. den
Přílet do Moskvy. Transfer z letiště do hotelu, ubytování.

2. den
Snídaně.
Okružní prohlídka nejkrásnějších míst Moskvy – hlavní ulice, náměstí, nejvýznamnější a nejzajímavější místa. Ulice Tverskaja, velitelství KGB, Bolšoj těatr, ruský „Bílý dům“, chrám Krista Spasitele, Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého atd.
Volný čas na oběd
Projížďka po řece Moskvě – projížďka lodí s výkladem průvodce Vám dá možnost podívat se na město ještě z jiné perspektivy a zároveň se vyhnout rušným ulicím.
Návrat do hotelu metrem, volný čas, nocleh.

3.den
Snídaně.
„Moskevské metro a prochátka po Arbatu“ – slavná exkurse moskevskou podzemní drahou - historie jejího založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.
Arbat je jedna z nejstarších moskevských hlavních tříd, která byla jednou řemeslným centrem, v 19. stol. se stala aristokratickou čtvrtí, zatímco o 100 let později je to nejoblíbenější obchodní a nákupní zóna ve městě.
Volný čas na oběd.
Moskevský Kreml a jeho zbrojnice – historické centrum Moskvy – Kreml – byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu. Kromě hradeb zde najdeme mnoho chrámů, katedrál, muzeí a jiných objektů.
Kremelská zbrojnice je nejvýznamnějším muzeem ruského užitého umění. Jsou zde vystaveny carské trůny, oblečení, zbraně, kočáry, šperky a nejrůznější zlaté předměty zdobené drahými kameny.
Návrat do hotelu metrem, volný čas, nocleh.

4. den
Snídaně.
Transfer na letiště, odlet z Moskvy.
Přílet do Petrohradu, transfer do hotelu, ubytování.

5. den
Okružní prohlídka města - během exkurse uvidíte nejznámější místa města,  Isaakijevský chrám - 4. nejvyšší katedrálu na světě s dech beroucí architekturou , Petropavlovskou pevnost - nejstarší budovu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů.
Volný čas na oběd.
Puškin - dříve Carskoje selo - návštěva paláce carevny Kateřiny Veliké včetně světově proslulé Jantarové komnaty a procházka po rozsáhlém parku.
Návrat dohotelu, nocleh.

6. den
Snídaně.
Petrodvorec nebo Petergoff -   holandsky „Petrův zámek“ – záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Podle náčrtů, poznámek a písemných pokynů, které se po carovi dochovaly se můžeme domnívat, že nejen návrh celkového rozložení, ale i mnoho detailů stavby pochází z hlavy samotného imperátora.
Návrat do hotelu, volný čas, nocleh.

7. den
Snídaně.
Návštěva Ermitáže - jednoho z největších muzeí na světě. Jeho sbírky čítají na 3 miliony uměleckých skvostů. Exponáty jsou vystaveny ve světově proslulém Zimním paláci, stejně tak jako v Malé, Staré a Nové Ermitáži.
Transfer na letiště – odlet do Prahy.

Ceny závisí na sezóně a obsazenosti hotelů. V období Bílých nocí (květen-červenec) mohou být ceny vyšší. Přesnou sumu Vám tedy vždy potvrdíme dle konkrétního termínu Vaší cesty.

Ubytování v hotelu kategorie

Cena v Kč za osobu při počtu osob ve skupince

Dopl. za
 1-lůžkový pokoj

1*

2*

3*

4*

5*

6*

7-10*

***

50.200,-

34.400,-

32.700,-

30.600,-

29.700,-

29.000,-

27.900,-

6.800,-

**** 

58.400,-

39.900,-

38.400,-

37.100,-

34.700,-

34.000,-

33.100,-

9.500,-

***** 

71.400,-

48.000,-

45.700,-

43.400,-

41.600,-

40.200,-

38.700,-

14.300,-

* Ceny v tabulce jsou uvedeny vždy za osobu, při určitém počtu osob ve skupince.

Např: pokud se chystáte jet dva, bude cena za osobu při ubytování ve 3* hotelu  34.400 Kč za osobu. Pokud ale  pojedete tři, zaplatí každý z Vás o 1700 korun méně,  32.700 Kč. Čím víc se Vás tedy přihlásí, tím nižší je cena pro každého jednotlivce.

Cena zahrnuje:

 • letenku ekonomickou třídou Praha - Moskva, Sankt Peterburg - Praha včetně poplatků
 • letenku ekonomickou třídou Moskva - Sankt Peterburg včetně poplatků
 • 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji vybrané kategorie v Moskvě
 • 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji vybrané kategorie v Sankt Petersburgu
 • 6 x snídani
 • Transfery z/na letiště
 • Exkurse – transfery a služby česky mluvícího průvodce podle programu
 • Vstupné – podle programu

Cena nezahrnuje:

 • vízum do Ruska 2.220 CZK
 • Cestovní pojištění
 • Doplňkové - volitelné služby a exkurse

Nezapomeňte, že:

 • si můžete vybrat hotel z naší nabídky přesně dle Vašich přání a potřeb. Pokud bude Vámi vybraný hotel plně obsazen, nabídneme Vám neprodleně podobný hotel stejné kategorie.
 • program Vaší cesty může být změněn dle Vašeho přání nebo osobních požadavků. Můžeme změnit časový harmonogram nebo místa která si přejete navštívit, stejně tak jako počet dnů, které chcete v Moskvě prožít. Vše podle Vaší chuti a možností.

Nezávazná poptávka zájezdu

Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše.