Petrohrad – perla severu

Petrohrad je podle nás jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě plné skvostné architektury a kultury.

1.den
Dopoledne odlet z Prahy přímou linkou , odpoledne přílet do Petrohradu. Transfer do hotelu s krátkou okružní prohlídkou,  během uvidíte nejznámější místa města, Isaakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petro-Pavlovskou pevnost - nejstarší stavbu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů (pouze exteriéry, bez vstupů), ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3* v centru města, nocleh.

2.  den
Snídaně v hotelu.
Pokračování prohlídky města s návštěvou Petropavlovské pevnosti, která byla založena v roce 1703 na Zaječím ostrově a  měla sloužit jako ochrana přístupu do Baltského moře z delty řeky Něvy. Původně dřevěná, později zděná pevnost se brzy stala  také vězením pro řadu politických vězňů, mezi nimi bychom našli spisovatele Dostojevského nebo revolucionáře Trockého.
Navštívíte i slavný křižník Aurora, jehož výstřel zahájil v roce 1917 revoluci, která změnila historický vývoj i tvář Ruska.
Odpoledne Vás čeká ještě prohlídka Isaakijevského chrámu, což je největší ruský pravoslavný chrám v Petrohradě (dnes muzeum) a druhý největší na světě po chrámu Krista Spasitele v Moskvě. Je zasvěcen sv. Izáku z Dalmácie, patronu Petra Velikého. Chrám se stavěl 40 let, od r. 1818 do r. 1858.

3. den
Snídaně v hotelu.
Puškin nebo-li Carskoje selo -  známý svým Jekatěrinským palácem, postaveným ve stylu italského barroka. Tento Modro-bílo-zlatý zámek byl postaven na rozkaz  carevny Kateřiny, druhé ženy Petra Velikého, jako carská rezidence. Dnes je svou více než 300 metrů dlouhou vnější fasádou zdobenou zlatem a sloupy, velkým tanečním sálem a samozřejmě světově proslulou „Jantarovou komnatou“Prohlídka Jekatěrinského paláce včetně Jantarové komnaty a přilehlého parku.
Po návratu do Petrohhradu zavítáte do Chrámu „Spas na Krovi“ , kde dne 1. března 1881 teroristé z organizace „Narodnaïa Volia”  vedení „vůlí  lidu“  smrtelně zranili cara Alexandra II Osvoboditele, který zrušil nevolnictví v Rusku. Alexandr III, syn zesnulého cara dal postavit chrám v čistě „ruském stylu“, a to přesně na místě, kde byla prolita krev jeho otce.  
Fakultativně (za doplatek) možnost navštívit večerní představení ruských národních tanců s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci nebo divadelní představení.

4. den
Snídaně v hotelu. 
Výlet do Petergofu (Petrodvorce) 
Cestu budete absolvovat po vodě – přímo od Zimního paláce lodí přes finský záliv až ke břehům, na nichž leží honosné sídlo zakladatele Petrohradu. Petergof – holandsky „Petrův zámek“ – záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Během prohlídky navštívíte Velký palác a spodní park se stovkami fontán. Návrat do Petrohradu.
Návštěva ErmitážeBěhem prohlídky uvidíte jen nepatrný zlomek z toho, co čítají muzejní sbírky. Celkem bychom zde nalezli přes 3 miliony exponátů, což znamená, že kdybyste chtěli každému z uměleckých předmětů věnovat pouhou 1 minutu svého času, strávíte na prohlídce bez jídla, spánku a odpočinku celkem více než 5 let a 7 měsíců.

5.den
Snídaně v hotelu.
Volné dopoledne, transfer na letiště, odlet z Petrohradu, přílet do Prahy odpoledne.

Termíny                                                        Cena 

20.07(So) -24.07(St)2019                22 360 Kč  Vyprodáno   

24.08(So) -28.08(St)2019                22 360 Kč  

 

 

 

Cena zahrnuje:

 • Letenku na přímé lety Praha – Petrohrad – Praha včetně poplatků
 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg 
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*
 • 4 x snídani
 • Transfer z/na letiště
 • Exkurse – transfery a služby místní česky mluvící průvodkyně podle programu
 • jízdenky na loď Meteor z Petrohradu do Petěrgofu
 • Vstupné dle programu (Isaakijevský chrám (bez věžě), Petropavlovská pevnost, Spas na krovi, Ermitáž, Puškin – Jekatěrinský palác a park, Petěrgof – Velký palác a dolní park, křižník Aurora)

Cena nezahrnuje:

 

 • Cestovní pojištění Allianz vč. pojištění storna z důvodu nemoci od 324,- Kč 
 • Ruské vízum 2220,-Kč
 • vstupenka na večerní folklorní představení 1 150,- Kč
 • vstupenka do divadla na baletní představení 2800,-Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4840,- Kč
Kazaňský chrám na Něvském prospektu
Jekatěrinský palác v Puškinu
Palácové náměstí v Petrohradě
Petropavlovská pevnost
Petrodvorec (Petěrgof)
Výběžek Vasilkovského ostrova na Něvě

Nezávazná poptávka zájezdu

Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše.