Petrohrad (4 dny / 3 noci)

Krátký individuální zájezd do klenotu mezi ruskými městy - Sankt Petěrburgu s návštěvou jeho nejvýznamnějších památek a nejkrásnějších míst. Odlet je možný kterýkoliv pátek nebo sobotu, program lze přizpůsobit přímo Vašim přáním.

Termín: Kdykoliv dle Vašeho přání

Sankt Petěrburg je jedno z nejkouzelnějších a nejúchvatnějších měst na světě. Díky jeho kráse je často nazýván Benátkami severu, Severní Palmirou nebo městem Bílých nocí. Město bylo založeno roku 1703 ruským carem Petrem I. Velikým, který osobně dohlížel na jeho stavbu a také město pojmenoval po svém patronu. Sankt Petěrburg byl hlavním městem ruského impéria od roku 1712 až do roku 1918.
Budete uchváceni nespočetnými muzei a galeriemi, divadly, katedrálami, paláci a parky. Poetická atmosféra města a přátelští lidé učiní Váš pobyt nezapomenutelným.

Termín: Kdykoliv dle Vašeho přání
Kvůli vízové povinnosti doporučujeme zájezd objednat nejpozději 3 týdny před plánovaným termínem odletu.

Tento zájezd je připravován vždy individuálně přímo pro Vás, Vaši rodinu nebo skupinku. Všechny transfery i exkurse jsou individuální, průvodce se tedy věnuje pouze Vám a Vy tak máte možnost dozvědět se mnohem více a řídit si tempo prohlídek dle vlastního přání.

1.den
Dopoledne odlet z Prahy, odpoledne přílet do St. Petersburgu.  Transfer z letiště do hotelu s okružní prohlídkou města.
Okružní prohlídka města - během tříhodinové prohlídky uvidíte nejznámější místa města, Isaakijevský chrám - 4. největší katedrálu na světě s dech beroucí architekturou, a Petropavlovskou pevnost - nejstarší stavbu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů, Něvský prospekt a mnoho dalšího (vše pouze exteriéry).
Ubytování. Volný čas, nocleh.

2.  den
Snídaně v hotelu.
Výlet do Puškinsku (dříve Carskoje selo) - návštěva paláce carevny Kateřiny Veliké včetně světově proslulé Jantarové komnaty. Procházka po rozsáhlého parku.
Návrat do hotelu, nocleh.

3.den
Snídaně v hotelu.
Návštěva Ermitáže - jednoho z největších muzeí na světě. Jeho sbírky čítají na 3 miliony uměleckých skvostů. Exponáty jsou vystaveny ve světově proslulém Zimním paláci, stejně tak jako v Malé, Staré a Nové Ermitáži.

Petěrgof (Petrodvorec) - holandsky „Petrův zámek“ – záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Podle náčrtů, poznámek a písemných pokynů, které se po carovi dochovaly se můžeme domnívat, že nejen návrh celkového rozložení, ale i mnoho detailů stavby pochází z hlavy samotného imperátora.

4. den
Snídaně.
Volné dopoledne.

Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Uvedené ceny jsou orientační, konečná cena závisí na sezóně a obsazenosti hotelů a vytíženosti pravidelných leteckých linek. V období Bílých nocí (květen-červenec) mohou být ceny vyšší. Přesnou sumu Vám tedy vždy potvrdíme dle konkrétního termínu Vaší cesty.

Ubytování v hotelu kategorie

Cena v Kč za osobu při počtu osob ve skupince

Dopl. za
 1-lůžkový pokoj

1

2

3

 4

5 - 6

7-10

Hotel 3*

38.800,-

25.200,-

22.600,-

20.800,-

19.700,-

18.200,-

3.200,-

Hotel 4*

42.800,-

26.500,-

24.800,-

23.200,-

21.300,-

19.900,-

4.700,-

Hotel 5*

48.300,-

32.200,-

29.800,-

26.900,-

25.500,-

23.900,-

8.300,-

Ceny v tabulce jsou uvedeny vždy za osobu, při určitém počtu osob ve skupince.


Cena za balíček služeb zahrnuje:

  • Zpáteční letenku Praha - Sankt Petěrburg - Praha  včetně poplatků (pozor, některé lety ČSA mají mezipřistání v Karlových Varech).
  • 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji hotelu vybrané kategorie 
  • 3 x snídani
  • Transfer z/na letiště
  • Exkurse, transfery a služby česky mluvícího průvodce podle programu
  • Vstupné – podle programu (Puškin: Jekatěrinský Palác a park, Petěrgof: Velký palác a dolní park, Ermitáž: základní vstupné)

 
Cena za balíček služeb nezahrnuje:

  • Vízum do Ruska 2.220 CZK
  • Cestovní pojištění

Nezapomeňte, že:

  • si můžete vybrat hotel z naší nabídky přesně dle Vašich přání a potřeb. Pokud bude Vámi vybraný hotel plně obsazen, nabídneme Vám neprodleně podobný hotel stejné kategorie.
  • program Vaší cesty může být změněn dle Vašeho přání nebo osobních požadavků. Můžeme změnit časový harmonogram nebo místa která si přejete navštívit, stejně tak jako počet dnů, které chcete v Moskvě prožít. Vše podle Vaší chuti a možností.

Nezávazná poptávka zájezdu

Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše.