top of page

Kazaň - perla na Volze

1. den
Dopoledne  odlet z Prahy s přestupem v Petrohradě nebo Moskvě. Večerní přílet do Kazaně. Transfer do hotelu, cestou prohlídka “Zář večerní Kazaně”. Během prohlídky uvidíte jedno z nejkrásnějších měst Ruska ve zcela jiných barvách. Osvětlené ulice a památky po obou březích se odráží ve vodní hladině řeky Kazanky a vytváří nezapomenutelný obraz.
Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


2. den
Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet k ruinám starobylého města Veliký Bolgar (UNESCO) (v případě příznivých podmínek parníkem po Volze). Právě zde byl v roce 922 přijat Islám a dále šířen na ostatní území pozdějšího Ruska. „Země měst“ – tak nazývali Veliký Bolgar středověcí cestovatelé a na území říše jich archeologové našli celých 250. Největší z nich byl právě Veliký Bolgar, jehož ruinám dnes muslimové říkají „Severní Mekka“ a je významným poutním místem. V místním památníku uvidíte největším tištěný koránem na světě.
Oběd v místní restauraci.
Poblíž archeologického komplexu Veliký Bolgar byla postavena impozantní a nádherná Bílá Mešita, kterou také navštívíte.
Návrat do Kazaně, volný večer, nocleh.


3. den
Snídaně v hotelu.
Výlet na malebný ostrov Svyjažsk s děsivou historií.  Právě na něm nechal postavit car Ivan Hrozný pevnost jako základnu k dobytí Kazaně. V místních klášterech byl ve 20. století třídící tábor pro vězně směřující na Gulag a později psychiatrická klinika. V současnosti ostrov prošel velkou proměnou, kláštery byly vráceny pravoslavné církvi a jsou rekonstruovány. Oběd v místní restauraci.
Odpoledne navštívíme historický dvůr s ukázkou starých řemesel a možností vyzkoušet si střelbu z luku nebo kuše.
Návrat do Kazaně, volný večer, nocleh.


4. den
Snídaně v hotelu.
Pokračování prohlídky hlavního města federativní republiky Tatarstán s více než tisíciletou historií, což dokazuje stará česká mince, nalezená právě tam.
Procházka po “kazaňském Arbatu“ – ulici Baumana s pobočkou ruské národní banky, kde je uložen ruský státní poklad, jehož historie je spojena i s československými legiemi v Rusku.

Volný čas na oběd. Prohlídka kazaňského Kremlu s návštěvou mešity Kul Šarif a chrámu Pozdvižení Svatého Kříže se světoznámou kazaňskou ikonou Bohorodičky, jejíž cennou kopii vrátil Kazani papež Jan Pavel II. V celém Tatarstánu je patrné prolínání pravoslavné a muslimské kultury a atmosféry a neuvěřitelně tolerantní a přátelské soužití místních obyvatel obou vyznání.
Večeře s rychlokurzem „Tajemství tatarské kuchyně“, kdy nám šéfkuchař restaurace ukáže techniku přípravy tatarských národních pokrmů, abyste si je mohli přichystat i doma. Návrat do hotelu, nocleh.

5.den

Snídaně v hotelu.

Volné dopoledne. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Moskvě. Předpokládaný přílet do Prahy ve večerních hodinách.


Cena zahrnuje:

 • letenka včetně poplatků v ekonomické třídě Praha – Kazaň (s leteckou společností Aeroflot a 1 přestupem v obou směrech)

 • odbavené zavazadlo do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Kazani

 • 4 x polopenze (snídaně a obědy nebo večeře dle programu)

 • Master class (minikurz) „Tajemství tatarské kuchyně“

 • transfery dle programu

 • služby českého mluvícího průvodce a místních průvodců

 • vstupy do objektů dle programu (Kazaňský Kreml, Svyjažsk, muzeum a areál ve Velikém Bolgaru)

Cena nezahrnuje:

 • vízum do Ruska 2220 Kč / v případě zavedení elektronických víz na celé území RF 500 Kč

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5900 CZK

 • cestovní pojištění Allianz včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci od 324 CZK

bottom of page