top of page

Kyjev a Černobyl

1. den
Dopoledne odlet z Prahy přímým letem, Odpoledne přílet do Moskvy.
Setkání s průvodkyní na letiště, transfer do hotelu, ubytování.
Večerní okružní prohlídka Moskvy – hlavní ulice, náměstí, moskevské City, nejvýznamnější a nejzajímavější místa. Ulice Tverskaja, velitelství KGB, Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry). Nocleh.

2. den
Snídaně v hotelu.
Moskevské metro – historie jeho založení a návštěva nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry.
Pokračování prohlídky centra města, dnes se projdeme po Rudém náměstí a navštívíme  Chrám Vasila Blaženého, nahlédneme do slavného GUMu, uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934.
Projdete se parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo,  kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem.
Krátká projížďka parníkem po řece Moskva, návrat do hotelu, nocleh.

3. den
Snídaně v hotelu. Volný den.

Fakultativně (za doplatek): Celodenní výlet do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který  bývá označován jako  ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14.století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí a během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku!

4. den
Snídaně v hotelu.
Moskevský Kreml - historické centrum Moskvy byl vždy považován za symbol vlády a moci nad ruskou zemí. Každá éra ruské historie zanechala v Kremlu svou architektonickou stopu. Kromě hradeb zde najdeme několik chrámů, muzeí a paláců, car pušku nebo car kolokol. V neposlední řadě je Kreml sídlem prezidenta Ruské Federace.
Procházka po Arbatu – jedné z nejstarších moskevských hlavních tříd, která byla jednou řemeslným centrem, v 19. stol. se stala aristokratickou čtvrtí, zatímco o 100 let později je to nejoblíbenější obchodní a nákupní zóna ve městě.
Odjezd do moskevského City – nejmodernější čtvrti s mrakodrapy – možnost vyjet na vyhlídku. Nocleh.

5. den
Snídaně v hotelu.
Volný den. Odpoledne transfer na letiště, večer odlet do Prahy přímým letem, přílet ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje: 

 • letenka včetně poplatků v ekonomické třídě Praha – Moskva a zpět

 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg

 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Moskvě

 • 4 x snídaně formou bufetu

 • transfery dle programu

 • služby místního česky mluvícího průvodce

 • vstupy do objektů dle programu (Kreml – areál + chrámy,  Chrám Vasila Blaženého)

 • projížďka lodí po řece Moskvě

Cena nezahrnuje: 

 • vízum do Ruska 2220 Kč / v případě zavedení elektronických víz na celé území RF 500 Kč

 • příplatek za jednolůžkový pokoj  3900 Kč

 • celodenní výlet do Sergijev Posadu včetně návštěvy muzea Matrjošek a "master class" jak si namalovat vlastní Matrjošku - minimální počet osob pro tento výlet je 8 účastníků 1940 Kč

 • cestovní pojištění Allianz vč. pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci od 220 CZK​/osoba do 70 let

bottom of page