top of page

Petrohrad - perla severu 

1.den
Dopoledne odlet z Prahy přímou linkou , odpoledne přílet do Petrohradu. Transfer do hotelu s krátkou okružní prohlídkou,  během uvidíte nejznámější místa města, Isaakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petro-Pavlovskou pevnost - nejstarší stavbu ve městě, místo posledního odpočinku ruských carů (pouze exteriéry, bez vstupů), ubytování, nocleh.

2.  den
Snídaně v hotelu.
Pokračování prohlídky města s návštěvou Petropavlovské pevnosti.
Navštívíte i slavný křižník Aurora, jehož výstřel zahájil v roce 1917 revoluci, která změnila historický vývoj i tvář Ruska.
Odpoledne Vás čeká ještě prohlídka Isaakijevského chrámu, což je největší ruský pravoslavný chrám v Petrohradě (dnes muzeum) a druhý největší na světě po chrámu Krista Spasitele v Moskvě. 

3. den
Snídaně v hotelu.
Puškin nebo-li Carskoje selo -  byl postaven na rozkaz carevny Kateřiny, druhé ženy Petra Velikého, jako carská rezidence. Prohlídka Jekatěrinského paláce včetně Jantarové komnaty a přilehlého parku.
Po návratu do Petrohhradu zavítáte do Chrámu „Spas na Krovi“ , kde dne 1. března 1881 teroristé z organizace „Narodnaïa Volia”  vedení „vůlí  lidu“  smrtelně zranili cara Alexandra II Osvoboditele, který zrušil nevolnictví v Rusku. Alexandr III, syn zesnulého cara dal postavit chrám v čistě „ruském stylu“, a to přesně na místě, kde byla prolita krev jeho otce.  
Fakultativně (za doplatek) možnost navštívit večerní představení ruských národních tanců s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci nebo divadelní představení.

4. den
Snídaně v hotelu. 
Výlet do Petergofu (Petrodvorce) 
Cestu budete absolvovat po vodě – přímo od Zimního paláce lodí přes finský záliv až ke břehům, na nichž leží honosné sídlo zakladatele Petrohradu. Petergof – holandsky „Petrův zámek“ – záměr postavit carské sídlo, které by ve své nádheře nezaostávalo ani za francouzským Versailles, vznikl u Petra I. v roce 1714. Během prohlídky navštívíte Velký palác a spodní park se stovkami fontán. Návrat do Petrohradu.
Návštěva Ermitáže. Během prohlídky uvidíte jen nepatrný zlomek z toho, co čítají muzejní sbírky. Celkem bychom zde nalezli přes 3 miliony exponátů, což znamená, že kdybyste chtěli každému z uměleckých předmětů věnovat pouhou 1 minutu svého času, strávíte na prohlídce bez jídla, spánku a odpočinku celkem více než 5 let a 7 měsíců.

5.den
Snídaně v hotelu.
Volné dopoledne, transfer na letiště, odlet z Petrohradu, přílet do Prahy odpoledne.

Cena zahrnuje: 

 • Letenku na přímé lety Praha – Petrohrad – Praha včetně poplatků

 • 1 odbavené zavazadlo do 23 kg 

 • 4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4*

 • 4 x snídani

 • Transfer z/na letiště

 • Exkurse – transfery a služby místní česky mluvící průvodkyně podle programu

 • jízdenky na loď Meteor z Petrohradu do Petěrgofu

 • Vstupné dle programu (Isaakijevský chrám (bez věžě), Petropavlovská pevnost, Spas na krovi, Ermitáž, Puškin – Jekatěrinský palác a park, Petěrgof – Velký palác a dolní park, křižník Aurora)

Cena nezahrnuje: 

 • ​​Elektronické vízum do Ruska 500,-Kč

 • vstupenka na večerní folklorní představení s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci 2150 CZK

 • vstupenka na baletní představení v Petrohradě 2500 CZK

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4840,- Kč

 • Cestovní pojištění Allianz vč. pojištění storna z důvodu nemoci od 324,- Kč 

Nezávazná objednávka

Děkujeme za odeslání!

bottom of page